%0
Proje Hakkında Konum Galeri Tasarım

Ataköy A Plus AVM

Açıldığı 14 Nisan 2010 yılından bu yana Stil sahibi, marka algısı yüksek, zengin damak tadına sahip lezzetler sunan, kültürel ve sanatsal etkinlikler ile kendini sürekli geliştiren, yüksek sosyal sorumluluk bilinci ile “yanı başınızdaki en kaliteli alışverişin adresi “sloganı ile yola çıkan A Plus Ataköy AVM, alışveriş konseptine yepyeni bir soluk getirmek amacı ile alışveriş anlayışında fark yaratan hizmetini ve seçkin markaları tüketiciyle buluşturmaktadır.

A Plus Ataköy AVM, 25.000 m² kiralanabilir alana sahip 140 mağaza ile hizmet vermektedir. 2.266 m² alanı ile Macfit Spor Tesisi, 2.500 m² satış alanı ile 2M Migros, 1.100 m²’lik Darty elektronik market, Beymen, Beymen Club, Boyner Evde, Boyner Sports, Benetton, Calvin Klein, Damat Tween, Atalar, DKNY, Desa, İpekyol, Façonnable, Hotiç, Lacoste, M.A.C, Mango, Marks & Spencer, Mothercare, Network, Roman, U.S. Polo, Samsonite, BSB, VAKKO, Midpoint, Mezzaluna, Big Chef’s, Namlı Gurme, Tchibo, Vilebrequin projenin ana kiracıları arasında yer almaktadır.

Toplam Arsa Alanı 23.007 m²
Toplam İnşaat Alanı 97.332 m²
Mağaza Sayısı 156
Adres

Ataköy 2-5-6. Mahallesi, Adnan Kahveci Blv. No:3, 34158 Bakırköy/İstanbul

YOL TARİFİ
Galeri

Ataköy APlus AVM’nin mimarı
Dara Kırmızıtoprak

1962 Ankara doğumlu, 1982 İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunuyum. Eğitim ve profesyonel çalışma hayatım Türkiye insanının artık yerleşik düzene geçtiği, aynı mahalle veya evde komşuluklar geliştirdiği, kalıcı ve sosyal hedeflerin olduğu dolayısıyla yaşadığı, çalıştığı mekanı önemsemeye başladığı döneme denk geldiği için mesleğimi rahatlıkla ve bol imkanlarla kullanma şansım olduğunu, bu anlamda önceki dönem mimarlarından daha şanslı olduğumu itiraf etmeliyim. Buna malzeme bolluğunu (önce ithalat, sonra imalatla), müşteri profilinin yeniliklere açık ve cesur yaklaşımını, gelişen seyahat ve iletişim imkanlarını da eklersek, hakikaten mimari anamda önemli sıçramaların yaşandığı bir döneme tanıklık ve öncülük etmekte olduğumuzu söyleyebilirim.

Tasarım ve Mimarlık

Ataköy APlus AVM ’nin mimarı
Gökhan Avcıoğlu

1994 yılında İstanbul'da GAD (Global Architectural Development) firmasını, 2014 yılında da mimarlık ve yerleşme kültürü üzerine araştırma ve paylaşımlar yapmak üzere GAD vakfını kurdu. 1983 yılında KSÜ’de Mimarlık eğitimini tamamlayan Gökhan Avcıoğlu'nun kurduğu bu iki farklı kurum, inşa etme teknikleri ve geliştirilmesi bir yana mimarlık mirası, mimari mekan, bugünün ihtiyaçları ve gelecek hatta başka gezegenlerde de yasam üzerine düşünceler geliştiriyor ve bunları çeşitli mecralarda düzenli olarak paylaşıyor.

GAD ofis ile farklı işlevlerde ve değişik aşamalarda 25 yılda 250’nin üzerinde proje oluşturdu ve bunlardan önemli bir kısmının inşasını gerçekleştirdi.

Tasarım ve Mimarlık

Projeler Lokasyon
İstanbul'un en güzel lokasyonlarında projeler yapmaya devam ediyoruz