%0
Proje Hakkında Konum Galeri Tasarım

Metroport Alışveriş Merkezi

İnşaat sektörünün öncüleri Bahçelievler’in en donanımlı alışveriş merkezi için bir araya geldi. Mutlu-Evren İnşaat, Gül İnşaat, Keleşoğlu Group ve AOG konsorsiyumu ile Metroport AVM projesi Bahçelievler’de hayata geçirildi.

İstanbul Bahçelievler’in en gözde ve donanımlı alışveriş merkezi MetroPort Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 3 Mart 2008 yılında tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açtı.

İç dizaynı, ferah ve ziyaretçilerini yormayan dikdörtgen mimari yapısı ile konuklarının bütünselliği yitirmediği AVM, 30.000 m2 kapalı alan, 16.500 m2 kiralanabilinir alana sahip. Yüzde 100 doluluk oranı,Dünya markalarının yer aldığı mağazalarıyla Bahçelievler sakinleri ve gençlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Toplam Arsa Alanı 15.500 m²
Toplam İnşaat Alanı 90.000 m²
Mağaza Sayısı 85
Adres

Bahçelievler Mahallesi, D-100 Yanyolu, 34180 Bahçelievler/İstanbul

YOL TARİFİ
Galeri

Metroport AVM’nin mimarı
Dara Kırmızıtoprak

1962 Ankara doğumlu, 1982 İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunuyum. Eğitim ve profesyonel çalışma hayatım Türkiye insanının artık yerleşik düzene geçtiği, aynı mahalle veya evde komşuluklar geliştirdiği, kalıcı ve sosyal hedeflerin olduğu dolayısıyla yaşadığı, çalıştığı mekanı önemsemeye başladığı döneme denk geldiği için mesleğimi rahatlıkla ve bol imkanlarla kullanma şansım olduğunu, bu anlamda önceki dönem mimarlarından daha şanslı olduğumu itiraf etmeliyim. Buna malzeme bolluğunu (önce ithalat, sonra imalatla), müşteri profilinin yeniliklere açık ve cesur yaklaşımını, gelişen seyahat ve iletişim imkanlarını da eklersek, hakikaten mimari anamda önemli sıçramaların yaşandığı bir döneme tanıklık ve öncülük etmekte olduğumuzu söyleyebilirim.

Tasarım ve Mimarlık

Projeler Lokasyon
İstanbul'un en güzel lokasyonlarında projeler yapmaya devam ediyoruz