%0
Proje Hakkında Konum Galeri Tasarım Örnek Daire Sosyal Yaşam

PelicanHill

Pelican Hill projesi 4 etapta yer alan toplam 713 malikaneden oluşuyor ve Türkiye’nin en büyük malikane projesi olarak tanımlanıyor. Toplam maliyeti 1 milyar doları bulan proje, hem geniş bir alana kurulu olması, hem de göl manzarasıyla dikkat çekiyor. TEM otoyoluna 1 kilometre mesafede bulunan Pelican Hill malikanelerinin tümünde bahçe ve havuz yer alıyor. Projenin 161 malikanelik ilk etabında yaşam, bu yılın sonunda başlıyor.

Pelican Hill’in konsept mimari projesini, ABD California’daki RNM Architects’in mimarlarından Robert.F Tyler’ın imzasını taşıyor. Peyzaj projesini ise İtalyan mimar Paolo Spaziani gerçekleştirdi. Pelican Hill’in örnek malikanelerinin iç dekorasyonlarını ise Türkiye’nin önde gelen mimarları gerçekleştirdi. Bu mimarlardan Hasan Mingü Toscana’nın, Eren Yorulmazer Bologna’nın, Hakan Helvacıoğlu Fiora’nın, Dara Kırmızıtoprak Fontana’nın, Mustafa Toner Venezia’nın, Hülya Döşer Vincenza’nın, Mahmut Anlar Lucca’nın ve Eren Talu da Bonita’nın iç dekorasyonunu yaptı.

Pelican Hill’de, Kaliforniya mimarisinin görkemi Akdeniz çizgileri ile birleşiyor. İstanbul Büyükçekmece’de denizin göl ile buluştuğu noktada farklı, prestijli bir yaşam…

Geniş caddeleri, dünyanın dört bir yanından getirilen ağaç ve bitkilerle donatılmış parkları, meydanları ve görkemli evleriyle benzersiz bir yaşam… 260 ultra lüks eviyle, 2000 dönüm arazi üzerine konumlanan Pelican Hill’de, Konsept Amerika’dan, Peyzaj İtalya’dan, İç Mimari Türkiye’den… Pelican Hill’de size kalan, yeşilin ve mavinin kucağında, güvenli ve huzurlu bir yaşamın keyfini çıkarmak… Pelican Hiil’de tüm evlerin bodrum katları, her evin kendie ait yüzme havuzu, kendi parselleri içinde kendilerine ait bahçeleri, yarı açık barbekü alanları ve avluları bulunmaktadır. Pelican Hill’de 2 katlı ve 3 katlı olmak üzere birbirinden farklı 8 tipte malikane seçeneği sunuluyor.

Villa Adedi 273
Toplam Arsa Alanı 1.120.000 m²
Adres

Alkent 200 Mahallesi M.Yeşilgül Bulvarı No:2 Büyükçekmece / İSTANBUL

YOL TARİFİ
Galeri

PelicanHill’in mimarı
RNM Design

ROBERT F. TYLER AIA
BAŞKAN/CEO

RNM Başkan ve CEO olarak, Sn. Tyler’ın sorumlulukları arasında, konut, ticari ve konaklama projelerinin planlaması ve mimari tasarımına odaklı olarak, müşteri ara yüzü, proje yönetimi ve tasarım yer alır. Sn. Tyler, mimarlık ve planlama alanında 20 yılı aşkın deneyime sahip olup, ABD, Avrupa ve Asya piyasalarında konut projeleri, kent ve tatil yeri otelleri, alışveriş ve işyeri binalarının tasarımından sorumlu olmuştur.

Tasarım ve Mimarlık
Örnek Daire
midclubs

Keleşoğlu PelicanHill

Sadece Pelican Hill site sakinlerinin kullanımına açık olan sosyal tesisimiz, 6000 m2 gibi son derece geniş ve rahat kullanım alanına sahiptir. Sosyal Tesisimizde, olimpik ölçülerde açık alan yüzme havuzu ile ısıtmalı kapalı alan yüzme havuzu, aslına sadık kalınarak dizayn edilmiş Türk Hamamı, geniş kullanım alanına sahip Sauna ve Buhar Odası, Masör eşliğinde kullanılabilen özel tasarımlı masaj odaları, istenildiğinde özel eğitmenler aracılığı ile kullanılabilen ve de geniş çapta Fitness aletleri ile donatılmış Fitness Merkezi, bakıcı eşliğinde çocukların kullanımına açık çocuk oyun odası, çocuklara özel kaydıraklı eğlence havuzu bulunmaktadır.

Sosyal Tesis

Projeler Lokasyon
İstanbul'un en güzel lokasyonlarında projeler yapmaya devam ediyoruz