%0
Proje Hakkında Konum Galeri Tasarım Örnek Daire Sosyal Yaşam

Yalinevler

Kemerburgaz İstanbul Caddesi’nde, orman manzaralı bir araziye konumlanan Göktürk Yalınevler, teknolojik alt yapısı ve fonksiyonelliğiyle göz dolduruyor. Türkiye’nin en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması planlanan 3. Havalimanı’na, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yakınlığı ile Yalınevler Göktürk, şehrin merkezinde sakin bir hayat sunuyor.

Göktürk Yalın Evler, özel tasarlanmış dış kolonları, güneş ve oksijeni eve taşıyan transparan cam cepheleri, iklim kalkanı özelliğine sahip ahşap cephe kabuğu, farklı katlardaki teras ve bahçe olanakları ile bölgenin ultra modern projesi olma özelliği taşıyor. Mimar Ahmet Alataş imzalı mimariye sahip olan Göktürk Yalın Evler Projesi, doğa ile iç içe ekolojik ve sağlıklı bir yaşam özlemi çekerken, teknolojinin sağladığı konfordan vazgeçmek istemeyen, genç, modern ve seçici aileleri hedefliyor. Proje, duvarsız cam yüzeyi sayesinde bitişikteki orman ile oksijen alışverişini en üst seviyeye taşıyor. Bu yüzeyi gerektiğinde örtebilme ve böylece gün ışığını yönlendirebilme olanağı sağlayan doğal ahşap kabuğu ise, güneşten doğal ışık ve ısıyı dilediği kadar elde etme ayrıcalığı kazandırıyor. Göktürk bölgesinin kayalık sağlam zemini ve özel tasarlanmış dış kolonlar da, deprem güvenliği açısından Yalın Evler Projesi’ne, artı değer katıyor. Proje, alışveriş ve eğlence merkezlerine yürüyüş mesafesinde olmasının yanı sıra, Terkos Gölü çevresinde inşa edileceği açıklanan 3. havaalanına yakınlığıyla da, yaşam maliyeti ve yatırım açısından avantaj sağlıyor.

Blok Adedi 6
Toplam Ticari Alan 2.500 m²
Tolam Peyzaj Alanı 13.362 m²
Arsa Alanı 17.916 m²
Adres

İstanbul Cadde,si No:56 Göktürk Eyüp / İSTANBUL

YOL TARİFİ
Galeri

Yalınevler’in Mimarı
Ahmet Alataş

1969 yılında Ankara'da doğan Ahmet Alataş, 1996 senesinde Viyana Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu.

Aynı yıl Viyana'da Profesör Helmut Richter ile birlikte çalışmaya başlayan Alataş, 1999 yılında Viyana'da "alataş architecture & consulting"i kurdu. 2001 senesinde ofisini İstanbul'a taşıyan Alataş, Avusturya ve Türkiye'de katılmış olduğu çeşitli yarışmalarda üçü birincilik ödülü olmak üzere bir çok ödül aldı. Mimarlar Odası, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ve Yapısal Çelik Derneği üyesi olan Alataş Avusturya ve Türkiye'de çeşitli üniversitelerde proje dersi veriyor ve jüri üyeliği yapıyor.

Tasarım ve Mimarlık
Örnek Daire
midclubs

Yalınevler Sosyal Tesis

Kemerburgaz İstanbul Caddesi'nde, orman manzaralı bir araziye konumlanan Göktürk Yalınevler, teknolojik alt yapısı ve fonksiyonellipiyle göz dolduruyor. Türkiye'nin en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması planlanan 3. Havalimanı'na, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne yakınlığı ile Yalınevler Göktürk, şehrin merkezinde sakin bir hayat sunuyor.

Sosyal Tesis

Projeler Lokasyon
İstanbul'un en güzel lokasyonlarında projeler yapmaya devam ediyoruz