%0
Proje Hakkında Konum Galeri Tasarım

Historia

Fatih’te Vatan Caddesi üzerinde 6.500 metrekarelik arsada 52.000 metrekarelik inşaat alanıyla Historia Alışveriş Merkezi.

Tarihi yarımadada konumlanan ilk ve tek alışveriş merkezi olan Historia, aydınlık atmosferi ve ferah dekorasyonuyla dikkat çekiyor. AVM’de Tax Free noktası olması ve lokasyonu sebebi ile özellikle yabancı turistler tarafından tercih ediliyor. 80 mağazanın bulunduğu Historia’da giyimden teknolojik ürünlere, birçok konseptte mağazaya rastlamak mümkün. Herkesin beğenisine uygun yeme-içme alternatiflerinin bulunduğu AVM’de, oto yıkama, lostra, eczane, terzi, kuru temizleme ve mescit gibi hizmetler sunuluyor. Bowling salonu, 8 salonlu sineması ve çocuk oyun alanları dışında özel günlerde gerçekleştirilen defileler, konserler ve ünlü sanatçılarla imza günleri sayesinde en az tarihi yarımada kadar ilgi görüyor.

Toplam Arsa Alanı 6.468 m²
Toplam İnşaat Alanı 51.440 m²
Mağaza Sayısı 76
Adres

Molla Gürani Mahallesi, Adnan Menderes Blv. No:2, 34093 Fatih/İstanbul

YOL TARİFİ
Galeri

Historia AVM’nin mimarı
Proses Mimarlık

Proses Mimarlık, 2000 yılıdan bu yana, Y. Muh. Mimar Kent Plancısı R. Cihangir Tutluoğlu ve Mimar Selma Akkuş Ortaklığında, 1.5 milyon m2 üzerinde mimarı uygulama projeleri üretmiş ve imalat süreçlerinde danışmanlık görevi üstenmiştir.

Master ölçekli kent planlamasında, detay dekorasyon projelerine kadar olan tüm süreçlerde, çağın gereklerine uygun projeler üretmeye vakfı bir kuruluştur.

Değişen ve gelişen dünya ve ülke koşullarında, talepler doğrultusunda müşteri memnuniyetini öncelik adlederek, mimari hizmetlerini sürdürmektedir.

Tasarım ve Mimarlık

Projeler Lokasyon
İstanbul'un en güzel lokasyonlarında projeler yapmaya devam ediyoruz